Suomijos nepriklausomybės šimtmetis: ekspertų diskusija

Gruodžio 18 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vyko ekspertų diskusija, skirta Suomijos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti. Fakultete lankėsi Suomijos ambasadorius Lietuvoje H.E. Christer Michelsson, Helsinkio universiteto profesorius Henrik Meinander, kuris pristatė savo išleistą knygą apie Suomijos istoriją ( „A History of Finland: directions, structures, turning points“), taip pat VDU mokslininkai dr. Linas Venclauskas, dr. Giedrius Janauskas, dr. Sima Rakutienė, dr. Tomasz Blaszcak ir kiti.

Diskusijoje buuvo analizuojamas Suomijos vaidmuo regione, santykiai su Rusija ir Švedija, Suomijos istorinis naratyvas, Suomijos transformacija ir tapimas nepriklausoma, modernia valstybe. Suomija šalies nepriklausomybę paskelbė 1917 metais gruodžio 6 d.

Diskusija vyko Gruodžio 18 d., pirmadienį, 14.00 val. V.Putvinskio g. 23,  312.

Daugiau informacijos teikia VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanė dr. Sima Rakutienė ( sima.rakutiene@vdu.lt ).