Transatlantiniame forume JAV dalyvavo VDU prof. Šarūnas Liekis

Lapkričio 12 d. Vašingtone (JAV), Strateginių ir tarptautinių studijų centre, vyko Rusijos problematikai skirtas Transatlantinis forumas, kuriame dalyvavo ir pranešimą skaitė VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis.

Šį forumą nuo 2012 m. kasmet organizuoja Strateginių ir tarptautinių studijų centras (angl. Center for Strategic and International Studies) kartu su Lenkijos Seimo įsteigtu Rusijos ir Lenkijos tarpusavio dialogo ir supratimo centru.

Po 2014  m. Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir ginkluotos invazijos Rytų Ukrainoje, Transatlantinis forumas tapo platforma politikos ir ilgalaikės strategijos formulavimui Rusijos atžvilgiu. Šių metų forumas įvyko praėjus penkiems mėnesiams po JAV ir Rusijos susitikimo Helsinkyje ir iš karto po JAV rinkimų.

Forumas šįkart ypatingą dėmesį skyrė istorijos naratyvų panaudojimui propagandai ir dezinformacijai bei Rusijos vykdomam pasitikėjimo demokratinėmis institucijomis griovimui Europoje ir JAV. Be prof. Šarūno Liekio forume pranešimus skaitė Lenkijos tarpusavio dialogo ir supratimo centro direktorius Ernestas Wyciszkiewiczius, Lenkijos tarptautinių santykių instituto direktorius Slawomiras Dębskis, Wellesley koledžo profesorė Nina Tumarkin (JAV), centro „Global Focus“ direktorė Oana Popescu (Rumunija), Hudsono instituto iniciatyvos „Kleptocracy Initiative“ vykdomasis direktorius Charlesas Davidsonas (JAV), „Yahoo News“ vyr. tyrimų skyriaus korespondentas Michaelas Isikoffas ir Strateginių ir tarptautinių studijų centro ekspertė Heather A. Conley.

Daugiau informacijos