UNESCO konferencija – Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės renginys

Spalio 24-25 dienomis pirmą kartą Baltijos ir Šiaurės šalyse vyko didžiausia  UNESCO konferencija – svarbiausias Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės renginys. Konferencija VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete sulaukė daugiau nei 300 dalyvių – žurnalistų ir ekspertų iš UNESCO, Europos Komisijos, „Twitter“ ir kitų aukščiausio lygio institucijų, organizacijų ir universitetų, kurie aptarė žiniasklaidos laisvę, manipuliavimą rinkėjais, virtualų saugumą, dezinformaciją, dirbtinį intelektą, e. valdymą ir kitus klausimus.

Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija visuomet skiria ypatingą dėmesį žiniasklaidos laisvei – ne išimtis ir ši konferencija, kurioje lankėsi UNESCO direktoriaus pavaduotojas komunikacijai bei informacijai Moez Chakchouk ir žodžio laisvės, žurnalistų saugumo, medijų įvairovės ekspertas, UNESCO Saviraiškos laisvės ir žiniasklaidos vystymo programų direktorius Guy Berger.

Įžvalgomis apie šiuolaikinių medijų įtakas tiek jaunimui, tiek vyresnio amžiaus žmonėms taip pat dalinosi žinomi medijų tyrinėtojai, tokie kaip prof. Sonja Livingstone iš Londono ekonomikos universiteto, dr. Carl Heath iš Švedijos, prof. Paul Mihailidis iš JAV, prof. Divina Frau-Meigs iš Prancūzijos, prof. Hajime Has.