UNESCO konferencijoje VDU – apie 300 ekspertų iš viso pasaulio

Spalio 24-25 dienomis, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) susirinks apie 300 ekspertų, žurnalistų, socialinių aktyvistų, UNESCO, Europos Komisijos, „Twitter“ ir kitų pasaulinių organizacijų bei institucijų atstovų – universitete vyks didžiausia UNESCO konferencija, svarbiausias Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės renginys.

Konferencijoje ekspertai iš viso pasaulio diskutuos apie žiniasklaidos laisvę, manipuliavimą rinkėjais, virtualų saugumą, dezinformaciją, dirbtinį intelektą, e. valdymą ir kitus klausimus. UNESCO visuomet skiria ypatingą dėmesį žiniasklaidos laisvės klausimams, todėl ir šiame renginyje dalyvaus du aukšti organizacijos pareigūnai, dirbantys šioje srityje: Moez Chakchouk ir Guy Berger.

Vieną iš atidarymo kalbų konferencijoje sakys UNESCO direktoriaus pavaduotojas komunikacijai bei informacijai M. Chakchouk, žinomas tarptautinis technologijų, kibernetinio saugumo, žmogaus teisių internete ekspertas, anksčiau dirbęs Globalioje interneto valdymo komisijoje, vadovavęs Tuniso interneto agentūrai.

Renginyje vieną iš daugelio diskusijų ves UNESCO saviraiškos laisvės ir žiniasklaidos vystymo programų direktorius Guy Berger. Jis yra atsakingas už JT organizacijos globalią veiklą spaudos laisvės, žurnalistų saugumo, interneto laisvės, medijų įvairovės ir nepriklausomybės, lyčių ir medijų, medijų ir informacinio raštingumo, žurnalistų rengimo srityse.

Konferencijoje svečiuosis ir vieno populiariausių pasaulyje socialinių tinklų „Twitter“ viešosios politikos vadovas Ronan Costello. Globaliai korporacijai atstovaujantis pranešėjas yra atsakingas už trečiųjų šalių informavimą bei partnerystes su valstybėmis Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, taip pat vadovauja „Twitter“ pasaulinei programai „Ads for Good“. R. Costello yra dirbęs Airijos prezidentūroje, ėjo Airijos studentų sąjungos (USI) medijų ir komunikacijos vadovo pareigas.

Vieną pagrindinių konferencijos pranešimų sakys Paryžiaus Naujosios Sorbonos universiteto profesorė Divina Frau-Meigs, nepelno organizacijos „Savoir * Devenir“ prezidentė. Mokslininkė yra medijų sociologė, tyrinėjanti medijų ir informacines technologijas, medijų vartojimo tendencijas jaunimo gretose. Ji taip pat dirba medijų ir informacinio raštingumo eksperte UNESCO, Europos Sąjungoje ir Europos Taryboje.

Tarp daugybės tyrėjų, skaitysiančių pranešimus – Švedijos mokslo institutų RISE profesinio mokymo viceprezidentas Carl Heath, kuris vykdo mokslinius tyrimus informacinių ir komunikacinių technologijų bei žaidimų srityse. Švedijos Vyriausybė taip pat paskyrė jį specialiuoju patarėju demokratinio dialogo apsaugojimo klausimais, siekiant skatinti visuomenės sąmoningumą dezinformacijos, propagandos, medijų ir informacinio raštingumo klausimais.

Sulauksime svečių ir iš D. Britanijos – mintimis apie medijų ir informacinio raštingumo vaidmenį rinkimuose dalinsis Sonja Livingstone, Britų imperijos Ordinu (OBE) apdovanota Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokyklos (LSE) Medijų ir komunikacijos katedros socialinės psichologijos profesorė. Viešnia yra išleidusi 20 knygų apie medijas – jų auditorijas, raštingumą, reglamentavimą. S. Livingstone yra konsultavusi D. Britanijos valdžią, Europos Parlamentą, Europos Tarybą ir kitas organizacijas skaitmeniniame amžiuje aktualių vaikų teisių, grėsmių ir saugumo klausimais.

Idėjomis apie išmanius, saugius, socialiai įtraukius ir darniai vystomus miestus pasidalins ekspertas iš JAV – Paul Mihailidis, Emersono koledžo Žurnalistikos katedros docentas, tyrinėjantis ryšius tarp medijų raštingumų, visuomeninių iniciatyvų ir dalyvavimo pilietiniame gyvenime. P. Mihailidis taip pat vadovauja savo įkurtai magistrantūros programai „Pilietinės medijos: menas ir praktika“ ir Salcburgo medijų ir globalių pokyčių akademijai.

Konferencijos metu taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės „MIR širdys, centrai ir tiltai: penkių pasaulinių MIR iniciatyvų pristatymas“, kurias organizuoja UNESCO ir „Deutsche Welle Akademie“ (DWA). DWA yra Vokietijos pagrindinis medijoms skirtų tarptautinių mokymų organizatorius, siūlantis tobulinimosi kursus žurnalistams, vykdantis valstybės finansuojamus ilgalaikius projektus. Akademija konsultuoja interviu rengimo, krizinių situacijų valdymo, tarpkultūrinės komunikacijos, renginių vedimo, komunikacijų skyrių apmokymo ir kitais klausimais. DWA dirba tarptautinę patirtį sukaupę konsultantai, siekiantys globaliu mastu stiprinti žmogaus teises į saviraiškos laisvę bei galimybę gauti informaciją.

8-oji UNESCO Medijų ir informacinio raštingumo bei tarpkultūrinio dialogo konferencija vyks spalio 24-25 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (S. Daukanto g. 28 ir V. Putvinskio g. 23). Spalio 26-ąją dalyviai vyks į tęstinius renginius Rygoje, kuriuos organizuoja Latvijos universitetas.

Daugiau informacijos

Konferencijos programa