Tarptautinė diskusija „Focus on development: development cooperation policies“

Balandžio 19 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vyks tarptautinė diskusija („Focus on development: development cooperation policies and challenges“) apie pasaulines vystomojo bendradarbiavimo problemas ir tarptautinių organizacijų politines darbotvarkes, siekiant jas spręsti bei atskirų šalių nacionalinius prioritetus šioje srityje.

VDU lankysis Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas; Beth Richardson, Kanados laikinoji reikalų patiketinė; Alpo Rusi – Suomijos diplomatas, ambasadorius, profesorius; Violeta Motulaitė – ambasadorė, LR  Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo departamento vadovė. Renginio moderatorė – PMDF prodekanė dr. Sima Rakutienė.

Arnoldas Pranckevičius pristatys Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politikos prioritetines sritis ir ES indėlį vystant įvairius projektus skurdžiose pasaulio valstybėse. „Europos Sąjunga yra didžiausia donorė pasaulyje vystomojo bendradarbiavimo srityje, tačiau Lietuvoje dar nepakankamai diskutuojama apie šios politikos svarbą“, – akcentuoja PMDF prodekanė dr. Sima Rakutienė.

Prof. Alpo Rusi, kuris taip pat dirbo Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos prezidento patarėju 2007-2009 m., pristatys Jungtinių Tautų organizacijos vystomojo bendradarbiavimo darbotvarkės prioritetines kryptis.

Kanados ambasados Baltijos šalims atstovė p. Beth Richardson, taip pat dirbusi komandos vadove Kanados Tarptautinio vystymo agentūroje, kalbės apie Kanados politinius prioritetus (pranešimas “Canada’s Feminist International Assistance Policy”.)

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovė p.Violeta Motulaitė, 2009-2014 m. ėjusi ambasadorės Moldovoje pareigas, pristatys Lietuvos indėlį ir paramą besivystančioms pasaulio valstybėms.

Renginys vyks balandžio 19 d. 11.00 val. VDU Mažojoje salėje ( S.Daukanto g. 28). Renginį organizuoja VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas. Daugiau informacijos teikia VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanė dr. Sima Rakutienė ( sima.rakutiene@vdu.lt )

Šis renginys yra renginių ciklo PMDF dienos 2018 dalis.