DTS studentės E. Giedraitytės įspūdžiai po stažuotės LR ambasadoje Romoje

Savo mintimis dalinasi PMDF Diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantė Emilija Giedraitytė, kuri, laimėjusi S. Lozoraičio fondo stipendiją, atliko praktiką Lietuvos ambasadoje Italijoje:
Šių metų sausio 8-kovo 1 d. turėjau galimybę stažuotis Lietuvos ambasadoje Italijoje, Romoje. Tai buvo labai prasmingai praleistas laikas dirbant kartu su savo sričių profesionalais diplomatinėje tarnyboje. Daugiausia darbų atlikau politikos, ekonomikos skyriuje, taip pat nemažai įdomių užduočių skyrė kultūros atašė ir Ambasadorius.
Atsakomybės buvo įvairios, rengiau politinių, ekonominių, kitų svarbių įvykių apžvalgas pagal Maltos, San Marino, Italijos žiniasklaidą. Džiaugiuosi, kad Ambasada suteikė pasitikėjimą ir leido dalyvauti įvairiuose susitikimuose Italijos užsienio reikalų ministerijoje ir kitose ambasadose. Lankiausi Airijos, D. Britanijos, Lenkijos atstovybių renginiuose. Praktika sutapo su ypatingai reikšminga data Lietuvos istorijai – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu. Turėjau galimybę prisidėti prie šios šventės iškilmių organizavimo Italijoje, taip pat viešinau kultūrinių renginių programą, kuri tęsis visus metus ir plačiai pristatys Lietuvos muzikos, teatro, šiuolaikinio meno ir kitas kultūros sritis Italijos visuomenei. Ambasadoje taip pat tvarkiau archyvinius dokumentus, atlikau kitas einamąsias administracines užduotis.
Įspūdžiai yra tik patys geriausi, džiaugiuosi susipažinusi su puikiu kolektyvu, kuris leido iš arčiau susipažinti su diplomatų kasdienybe. Kadangi šios praktikos nebūtų buvę be VDU ir Lozoraičių fondo skirtos stipendijos, esu dėkinga Danutei Vaičiulaitytei – Nourse ir VDU Politologijos katedrai už suteiktą stažuotę Lietuvai istoriškai reikšmingoje Ambasadoje. Man buvo svarbu pristatyti Lozoraičių šeimą platesnei auditorijai, todėl pasinaudojau proga sudalyvauti La Sapienza universiteto Romoje organizuotoje konferencijoje, skirtoje Baltijos šalių šimtmečiui ir ilgam keliui į Europos Sąjungą. Universiteto studentams ir kitiems garbingiems svečiams pristačiau Stasio Lozoraičio, Stasio Lozoraičio jaunesniojo ir Kazio Lozoraičio biografijas ir svarų indėlį į Lietuvos diplomatijos kūrimą, Nepriklausomybės ir laisvės dvasios išsaugojimą visos Sovietų okupacijos metais.
Norėčiau paraginti kitus studentus nebijoti dalyvauti konkursuose tarptautinėms studijoms ar praktikoms. Tai yra unikali galimybė, kuri suteikia ne tik žinių, įgūdžių, bet ir asmeninio tobulėjimo. Tai proga pažinti naują kultūrą iš labai arti, perprasti darbo metodus, gyvenimo sąlygas. Tikiu, kad ne vienus metus trunkanti iniciatyva tęsis dar labai ilgai ir studentų aktyvumas tik augs, kadangi tai yra retai pasitaikanti galimybė išbandyti jėgas dinamiškoje, visad kintančioje aplinkoje.