Fakulteto absolventas – doktorantas Naujojoje Zelandijoje

Baigęs magistro programą „ Diplomatija ir tarptautiniai santykiai“ Vytauto Didžiojo universitete, Daviti Mtchedlishvili iš Gruzijos buvo priimtas į doktorantūros studijas Naujojoje Zelandijoje. Šiuo metu D. Mtchedlishvili dirba tarpdiscipliniame centre, kuris suburia studijas baigusius studentus ir akademikus iš įvairių disciplinų, kurių tyrimo sritis – Europos Sąjunga ir Europos studijų tematika. „Studijos VDU – labai svarbus laikotarpis man, pilnas naujų patirčių ir įgūdžių“. „VDU man suteikė puikią progą mokytis ir tobulėti, turėjo didžiulę įtaką mano ateities siekiams“, teigė absolventas.

Kokie buvo Jūsų lūkesčiai ir tikslai prieš pradedant studijas VDU?

Studijų pasirinkimas užsienyje – didelis iššūkis, kur tenka susidurti su nepamatuojamu džiaugsmu ir nežinomybės baime. Studijos VDU buvo vienas svarbiausių mano gyvenimo etapų, apimantis naujas patirtis ir įgūdžius. VDU man suteikė didžiules galimybes mokytis ir tobulėti kaip asmenybei. Esu be galo dėkingas dėstytojams už paramą ir paskatinimą. Būdamas magistro programos „Diplomatija ir tarptautiniai santykiai“ studentu gavau išties konkurencingą išsilavinimą. Susiradau daug naujų draugų ir labai džiaugiuosi pasirinkęs būtent šį universitetą. Programoje galima rinktis dalykus, kuriuos dėsto tiek Lietuvos, tiek užsienio profesionalai. VDU suteikia mums neišmatuojamą žinių srautą, tereikia tik įsisavinti. Dveji metai Lietuvoje – prasmingai praleistas laikas.

Kodėl pasirinkote būtent šią studijų programą?

Dar būdamas moksleivis, domėjausi tarptautiniai santykiais ir politika. Todėl ir nutariau studijuoti šioje studijų programoje. Neįmanoma tapti geru diplomatu neturint mokslinio pagrindo. „Diplomatija ir tarptautiniai santykiai“ buvo ir bus retu pavyzdžiu šioje srityje, kur bandoma apjungti tarptautinius santykius ir diplomatines žinias bei praktiką. Galiu teigti, jog programos dėstymo metodologija ir uždaviniai yra tiesiogiai proporcingi. Programa leidžia įgyti teorinių ir praktinių žinių, analitinių gebėjimų išgryninti pagrindinius iššūkius tarptautiniuose santykiuose. Man asmeniškai patiko visi kursai dėstomi programoje.

Kokia Jūsų karjera? Kur norėjote dirbti po studijų? Kur dirbate šiuo metu?

Magistro studijų metu VDU, labai domėjausi europeizacijos procesu, ypač Rytų kaimynyste. Magistro baigiamojo darbo temai taipogi pasirinkau europeizacijos procesą. Įgijęs magistro laipsnį, pusę metų atlikau praktiką valstybinėje institucijoje Slovėnijoje. VDU įgijau kompetencijas įvairiose politikos mokslų ir tarptautinių santykių srityse. Esu tikras, kad šiame universitete gautos žinios įgalina politikos tyrėją būti tikru ekspertu šioje tyrimų srityje. Stiprus noras tapti aukštos kvalifikacijos tyrėju ir lėmė mano apsisprendimą tęsti studijas doktorantūroje. Po ilgų ir daug jėgų reikalaujančių procedūrų, buvau priimtas į doktorantūros studijas Kenterberio universitete Naujojoje Zelandijoje. Šiuo metu dirbu daugiafunkciniame centre, vienijančiame diplomuotus specialistus, jaunuosius daktarus bei akademikus iš įvairių mokslo sričių tiriant Europos Sąjungą bei su Europa susijusias sritis.

Kaip VDU ir Jūsų baigta studijų programa padėjo pasiekti tikslų ir integruotis į darbo rinką?

VDU – vienas iš pagrindinių mano sėkmės garantų. Viena vertus, magistro programoje įgįjau reikiamų tyrimo įgūdžių, leidusių man toliau siekti akademinės karjeros. VDU suteikė man plataus pobūdžio patirties. Dėstytojų geranoriškumas patarti, rekomenduoti turėjo didelės reikšmės mano doktorantūros priėmimo procese. Galiu drąsiai pasakyti esamiems ir būsimiems studentams  – kaupkite žinias, kurias Jums suteikia šis universitetas. VDU visuomet atitiks Jūsų lūkesčius.