Įteikta PMDF absolventų stipendija

2014 metais grupė bendraminčių Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto absolventų įsteigė kasmetinę VDU PMDF absolventų stipendiją.

Stipendijos tikslai:

–          Skatinti VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto studentus domėtis Lietuvos vaidmeniu tarptautinėje politikoje ir aktualiais šalies užsienio politikos reikalais;

–          Vystyti studentų, absolventų ir universiteto ryšius bei bendradarbiavimą;

–          Diegti bendruomeniškumo, paramos ir mecenatystės kultūrą;

–          Prisidėti prie akademinio ir visuomeninio studentų aktyvumo skatinimo;

–          Padėti studentams ugdyti asmeninius bei profesinius gebėjimus.

Stipendijos teikėjai tiki, jog skirtas stipendijas ir stažuotes studentai išnaudos kaip tramplynus į savo sėkmę, ir savo pavyzdžiu paskatins sekti kitus.

Džiugu, kad 2018 metais stipendiją teikiančių politikos mokslų absolventų ratas išaugo nuo penkiolikos iki dvidešimt vieno asmens. Tuo pačiu sėkmingai auga stipendijos fondas. Išnaudodami savo asmeninius ryšius, absolventai siekia surasti ir pasiūlyti kuo įvairesnių bei įdomesnių praktikos vietų VDU PMDF studentams. Už suteiktas stažuotės galimybes ir parodytą geranoriškumą priimti studentus absolventai dėkoja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, NATO strateginės komunikacijos kompetencijų centrui bei tyrimų centrui Atlantic Council.

2018 m. VDU politikos mokslų absolventų stipendija yra skirta VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantei Monikai Valentukonytei. 2100 Eur. stipendija yra skirta finansuoti studentės stažuotę Lietuvos Respublikos ambasadoje Vienoje, Austrijai perimant pirmininkavimą Europos Sąjungos Taryboje. Šiais metais stipendijos konkurse taip pat buvo pasiūlyta atlikti praktikas NATO strateginės komunikacijos kompetencijų centre Rygoje ir tyrimų centre Atlantic Council Vašingtone.

Monika Valentukonytė vertina suteiktą galimybę bei nekantrauja pradėti stažuotę: „Bakalauro studijose domėjausi įvairiomis mainų programomis, tačiau taip ir neišdrįsau jose sudalyvauti. Vis dėlto, magistro studijose pagaliau nugalėjau būgštavimus ir dabar džiaugiuosi VDU Absolventų man suteikta galimybe šią vasarą atlikti praktiką Lietuvos Ambasadoje Vienoje. Tai man ne tik proga iš arčiau pažvelgti į politikos virtuvę, bet ir pritaikyti universitete įgytas žinias, tiek specialybės, tiek vokiečių kalbos, kurią čia mokiausi dvejus metus. Baigus studijas dažnam iškyla klausimas, „o kas dabar?“, į kurį, mano manymu, tokios iniciatyvos kaip ši yra puikus atsakymas, leidžiantis „pasimatuoti“ savo profesiją, užmegzti naudingas pažintis ir pasisemti motyvacijos tolimesniam keliui. Į savo laimėjimą šiais metais žiūriu ir kaip į atsakomybę, man suteiktą stipendijos rėmėjų, tad esu pasiruošusi iš šios patirties pasiimti viską, ką galiu ir nekantriai laukiu praktikos pradžios“.

Ankstesniais metais stipendijos laureatais tapo 3 fakulteto studentai: 2015 m. stipendija buvo skirta Gintarei Vasiliauskaitei (magistro programa Šiuolaikinė Europos politika) atlikti praktiką Lietuvos Respublikos ambasadoje Italijos Respublikoje; 2016 m. – Neringai Lukošiūtei (bakalauro programa Viešoji komunikacija) stažuotis Lietuvos Respublikos ambasadoje Nyderlandų karalystėje, o 2017 m. – Manvydui Džiaugiui (bakalauro programa Politikos mokslai) atlikti praktiką Lietuvos Respublikos ambasadoje Taline.

Tikimasi, kad kitais metais stipendiją teikiančių VDU politikos mokslų absolventų ratas toliau plėsis, todėl kviečiame šiuos mokslus baigusius VDU absolventus prisidėti prie iniciatyvos.

(foto J. Petronio)