O. Jakavičiūtė: čia plačios galimybės save realizuoti

Apie politikos mokslų studijas bakalauro programoje ir Šiuolaikinės Europos politikos magistro studijų programoje dalinasi Šiuolaikinės Europos politikos pirmojo kurso studentė Odeta Jakavičiūtė

Kas paskatino pasirinkti būtent Šiuolaikinės Europos politikos studijas ir kodėl iš daugelio universitetų siūlomų programų pasirinkote studijuoti būtent Vytauto Didžiojo universitete?  Tai buvo laimingas atsitiktinumas ar ilgai gvildentas noras?

Po politikos mokslų bakalauro studijų VDU ilgai galvojau ką noriu veikti – toliau studijuoti ar pradėti darbo paieškas. Tačiau nusprendžiau studijuoti ir  pasirinkau ŠEP programą, nes tuo metu man ji buvo priimtiniausia, norėjau pagilinti, sustiprinti žinias apie ES ir tuo pačiu kitas Europos valstybes ir pan.

Studijuojate antrą semestrą, tad galbūt galėtumėte pasakyti, ką jums davė VDU Šiuolaikinės Europos politikos studijos?

VDU ŠEP studijos padėjo labiau suprasti ES integracijos procesą, ES įvairias politikas ir sprendimus, kiekvienos ES narės svarbą bendruomenėje. Be to, padėjo suvokti, kad itin svarbu skaityti literatūrą, mokėti dirbti ne tik individualiai, bet ir grupėmis.

Kas Jums labiausiai patiko VDU? Kokius išskirtumėte universiteto pliusus/privalumus?

VDU galiu drąsiai vadinti savu universitetu, nes studijavau ir bakalauro studijose ir dabar tęsiu magistro studijas. Čia puiki atmosfera, plačiai mąstantys žmonės, kurie turi savo nuomonę, kritišką mąstymą kas tik dar labiau skatina domėtis aplink vykstančiais dalykais.

Ar studijuodama užsiėmėte ir kokia nors papildoma veikla? Dalyvavote universiteto klubų ar kitų organizacijų veikloje? Ką jums ši veikla davė? Ką patartumėt jauniems kolegoms?

Deja, niekur nedalyvavau dėl tam tikrų priežasčių. Jaunesniems kolegoms patarčiau įsitraukti į organizacijų, klubų veiklą jeigu yra didelis noras ir daug idėjų. VDU yra tikrai plačios galimybės save realizuoti ne tik konkrečiose studijose, bet ir papildomoje veikloje.

Ar pasinaudojote universiteto siūlomomis Erasmus+ ar dvišalių mainų galimybėmis? Jei taip, ar išvykimas buvo naudingas? Kokios patirties pasisėmėte? Ar studijos kitose valstybėse skiriasi nuo lietuviškųjų? Jei ne, kodėl nevykote?

Niekur nedalyvavau, bet mano kolegos yra dalyvavę ir tikrai džiaugėsi galimybe išvykti pagal Erasmus+ programą, įgyti naujos patirties ir tuo pačiu įsitikinti, kad studijos VDU niekuo nesiskiria nuo daugelio šalių universitetų.

Ar naudojotės galimybe įgyti gretutinę specialybę? Jei taip, kaip sekėsi ir kaip ją vertinate? Jei ne, kodėl nesirinkote?

Ne. Buvau apie tai galvojus, tačiau pabijojau, kad gali būti per sunku mokytis. Vis tik, jei studentas ryžtasi, tai yra puiki galimybė įgyti dar vienos specialybės pagrindus. Tai tikriausiai gali padėti lengviau siekti karjeros.

Kokie jūsų tikslai ir planai artimiausioje ateityje? Ar siejate savo ateitį su studijuojama specialybe?

Kol kas tikslų ir planų aiškių neturiu. Labai norėčiau, kad gyvenimas susidėliotų taip, jog galėčiau savo ateitį sieti su šia politikos mokslų specialybe, kad galėčiau panaudoti įgytas žinias ir kompetencijas.

 Ar ruošiatės studijuoti doktorantūros programoje? Kokias studijas planuojate rinktis?

Nesiruošiu. Norėčiau save labiau realizuoti praktinėje veikloje.

Ko palinkėtumėte besiruošiantiems studijuoti VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete?

Palinkėsiu nebijoti rinktis politikos mokslų studijų, sėkmės, būti aktyviems, nebijoti kritikos ir visada drąsiai bei argumentuotai reikšti savo nuomonę.