Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto absolventų stipendija

Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto absolventai 2014m. įsteigė Absolventų stipendiją, kurią kiekvienais metais įteikia konkursą laimėjusiam studentui. Pirmieji penkiolika stipendijos iniciatorių pastebi, kad jų gretas papildo vis nauji entuziastai, buvę fakulteto studentai. 2017 metais stipendiją įsteigė jau 19 absolventų: Andrius Bendikas, Mantas Jonauskis, Andrius Kalindra, Ieva Karpavičiūtė, Andrius Kupčinskas, Agnė Kurutytė, Vaidas Morkevičius, Paulius Motiejūnas, Aurimas Perednis, Titas Petrikis, Robertas Pogorelis, Darius Šimaitis, Martynas Taujanskas, Donatas Vainalavičius, Danas Vaitkevičius, Justas Vaišnoras, Kęstutis Vaškelevičius, Antanas Venckus, Gediminas Vilkas.

2017 m. stipendija skirta iš dalies finansuoti praktiką vienoje iš šių Lietuvos Respublikos (LR) diplomatinių atstovybių:

• LR nuolatinėje atstovybėje prie tarptautinių organizacijų Vienoje;
  • LR ambasadoje Estijos Respublikoje;
  • LR ambasadoje Ukrainoje.

Stipendijos tikslas – skatinti VDU politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto studentus, plėsti akiratį aktualiais tarptautinių santykių klausimais, Lietuvos vaidmeniu tarptautinėje politikoje, diplomatijos teorijos ir diplomatijos praktikos tarpusavio ryšiu, o taip pat skatinti akademinį bei visuomeninį studentų aktyvumą.

Pretenduoti stipendiją gali visi VDU PMDF 2-4 kurso bakalaurantai, magistrantai, doktorantai – LR piliečiai.

Stipendijos laureatais jau tapo 3 fakulteto studentai- Gintarė Vasiliauskaitė (2015m., magistro programa Šiuolaikinė Europos politika), Neringa Lukošiūtė (2016 m., bakalauro programa Viešoji komunikacija) ir Manvydas Džiaugys (2017 m. bakalauro programa Politikos mokslai).